Jakie wady ma mops?

Jakie wady ma mops?

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym pinczersredni.pl

Krótki, zwężony nos i szeroka, płaska twarz pugów sprawiają, że są one podatne na problemy z układem oddechowym i oczami. Ze względu na ograniczony przepływ powietrza świnie często zatykają się z braku tchu. Ich pomarszczona skóra również zatrzymuje brud i wilgoć, co prowadzi do infekcji skórnych. Leczenie tych schorzeń może być kosztowne. Krótkie nogi i grube ciało pugów sprawiają, że chodzenie stanowi wyzwanie. Istnieje również wysokie ryzyko wystąpienia u nich dysplazji stawów biodrowych i problemów z oczami.

Mimo że psy dobrze reagują na szkolenie, bywają uparte. Złe szkolenie może utrudnić ich socjalizację i sprawić, że obcinanie paznokci stanie się męką. Psy mają również tendencję do nadwagi. Ważne jest, aby regularnie ćwiczyć, aby utrzymać je w dobrej kondycji i szczęściu. Choć są małe, potrzebują mniej miejsca niż inne rasy. W związku z tym nie radzą sobie dobrze w bardzo ciepłych lub bardzo zimnych temperaturach.

Pugs świetnie radzi sobie z dziećmi. Świetnie dogadują się z dziećmi, jeśli są one na tyle dorosłe, że potrafią obchodzić się z psami. Dobrze dogadują się także z innymi zwierzętami domowymi. Są świetnymi towarzyszami dla rodzin z małymi dziećmi. Mimo, że psy tej rasy są bardzo wymagające w utrzymaniu, są doskonałymi zwierzętami domowymi. Uczucie i przywiązanie, jakim obdarzają swoich właścicieli, sprawia, że są chętnie wybierane przez rodziny z małymi dziećmi.

Ze względu na brachycefaliczny kształt, psy te mają krótkie nosy. Ich krótkie nosy oznaczają, że nie mogą skutecznie chłodzić się w gorące dni. Ważne jest, aby nie ćwiczyć w gorące dni i pamiętać o zakupie zimowej sierści dla swojego psa. Psy są również podatne na infekcje oczu i muszą być odpowiednio pielęgnowane, aby nie dopuścić do rozwoju problemów z oczami.

Ciekawe:  Mops - opinie

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, świnki są bardzo towarzyskie. Lubią przebywać z dziećmi i są przyjazne w stosunku do innych zwierząt domowych. Ze względu na swój rozmiar, są łatwe do przenoszenia, więc można je zabrać na wakacje. Są również bardzo inteligentne i czułe. Dobrze przystosowują się do nowego otoczenia i są łatwe w szkoleniu. Mogą być jednak podatne na infekcje skóry, które w niektórych przypadkach mogą być poważne.

Pug jest rasą królewską w Chinach i był dostępny tylko dla cesarzy. Zasłynął również z tego, że ostrzegł holenderskiego księcia Oranii przed hiszpańskim atakiem i służył jako maskotka domu królewskiego w kolorze pomarańczowym. Szaleństwo na punkcie pugów po raz pierwszy dotarło do Europy, gdy szczęśliwa rodzina z Chin pojechała do Anglii i przywiozła ze sobą pugi. Niestety, niewielki odsetek pugów kończy w swoich domach z pudlami.

Równie ciekawe: