Jak wychować mopsa?

Jak wychować mopsa?

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem pazur-vet.pl

Jeśli szukasz informacji na temat tego, jak wychować psa, to dobrze trafiłeś. Szczeniaki pugów mogą być urocze, ale przy ich wychowywaniu należy pamiętać o kilku rzeczach. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest stworzenie podstaw do właściwej opieki w pierwszym roku życia. Aby ułatwić to przejście, należy przygotować dom na przyjęcie szczeniaka, w tym przygotować karmę i posłanie dla szczeniaka. Niezbędne są także szczepienia, zwłaszcza w pierwszym roku życia.

Kolejną wskazówką jest obserwowanie swojego puga. Zwracaj uwagę na oznaki, że potrzebuje on skorzystać z toalety. Może to być szczekanie, drapanie drzwi, niepokój i obwąchiwanie. Natychmiast zaprowadź go do toalety i nagradzaj za załatwianie się na zewnątrz. W ten sposób w końcu zacznie korzystać z toalety na zewnątrz. I nie zapomnij po nim posprzątać! Będzie Ci wdzięczny na dłuższą metę!

Twarz Puga jest jednym z jego największych atutów. Symetryczna twarz tego psa przypomina dłoń. Choć rasa ta ma kilka różnych nazw, powszechnie znana jest jako „twarz klauna”, ponieważ jest bardzo urocza, gdy się uśmiecha. Psy są figlarne i nie ważą więcej niż 20 funtów. Mają też piękne plamki na policzkach, nazywane „plamkami piękności”.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Czy mops może nosić ubranka?