Czy mops jest psem domowym?

Czy mops jest psem domowym?

Pug został wyhodowany do towarzystwa. Ta osowiała rasa łaknie uwagi i czułości. Pomarszczona twarz i czarne oczy tego psa sprawiają, że jest on dobrym zwierzakiem dla rodzin, które uwielbiają podróżować i lubią spędzać razem czas. Psy mogą jednak mieć problemy z oczami, takie jak proptoza, czyli wysuwanie się gałki ocznej z oczodołu. Inne problemy z oczami to dystychia, w której rzęsy rosną na brzegu gałki ocznej, drażniąc oko. Pug jest również podatny na postępujący zanik siatkówki, stan, w którym komórki wzrokowe oka ulegają degeneracji, co może prowadzić do ślepoty. Pug jest małym i łatwym w transporcie psem i uważa się, że pochodzi z Chin, prawdopodobnie ze statków handlowych.

Pug jest małym psem, należącym do grupy toy w American Kennel Club. Pug jest znany jako klaun psiego świata. Psy tej rasy można znaleźć w schroniskach i grupach ratowniczych, co czyni je dobrym wyborem na zwierzęta domowe. Jeśli nie możesz znaleźć psa w swojej okolicy, rozważ jego adopcję. Nigdy nie będziesz tego żałować!

Psy mają krótką, puszystą sierść, która pokrywa całe ciało. Niektóre mają podwójną sierść. Poza tym są bardzo czułe i wrażliwe, potrafią wczuć się w uczucia swoich właścicieli. W przeciwieństwie do wielu ras psów, nie szczekają ani nie warczą na obcych. Pokochasz tego uroczego psa! A więc, czy pug jest psem domowym?

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Choroby oczu u mopsa