Czy mops jest wymagającym psem?

Czy mops jest wymagającym psem?

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z otopies.pl

Jeśli Twoim nowym pupilem jest pies rasy pug, możesz mieć trudności z przystosowaniem się do jego boskiej natury. W tym artykule dowiesz się, jak radzić sobie z zachowaniem pugów i jak sprawić, aby Twój nowy przyjaciel czuł się komfortowo. Psy zazwyczaj nie pilnują zasobów, ale mogą czuć się niepewnie, gdy nowy członek stada zbliży się do miski z jedzeniem. Aby zmniejszyć to poczucie niepewności, postaraj się zapewnić swojemu nowemu przyjacielowi własną przestrzeń podczas posiłków. Na przykład, jeśli zamierzasz nakarmić nowego puga, przytrzymaj jego wysokowartościowe smakołyki do czasu, aż pies ze stada dokończy swój posiłek.

Szkolenie psa może wymagać trochę praktyki, ale korzyści będą tego warte. Możesz zacząć od prostej komendy, takiej jak „chodź”, i przećwiczyć ją ze swoim pugiem. Za każdym razem, gdy pies zareaguje, nagradzaj go smakołykiem i zbliżaj się do niego. Kiedy już opanujesz tę komendę, szybko przekonasz się, jak szybko będziesz mógł ponownie nauczyć swojego psa! Poświęcenie czasu na nauczenie swojego puga komend, które chcesz mu przekazać, wzmocni Waszą więź z nim.

Jeśli jesteś początkujący w szkoleniu pugów, skorzystaj z zajęć dla szczeniąt. Psy są niezwykle podatne na szkolenie, więc przygotuj się na wyzwania i wyznacz sobie nowe cele. Nagrody, jakie otrzymasz, są tego warte, a dobrze wyszkolony pies zbliży Was do siebie bardziej niż kiedykolwiek marzyliście. Psy bardzo dobrze reagują na pozytywne bodźce i nagradzają właściciela za dobrze wykonaną pracę. Jeśli jednak jesteś już doświadczonym właścicielem psa, możesz wybrać się na zajęcia szkoleniowe do lokalnego Humane Society lub gabinetu weterynaryjnego.

Pierwszym krokiem w kierunku szkolenia psa jest nauczenie go podstawowych komend, takich jak siad, zostań i chodź. Pug może być trudny w szkoleniu ze względu na krótki czas koncentracji uwagi, ale możesz znaleźć zajęcia w pobliżu i zacząć szkolić swojego puga od najmłodszych lat. Do nauki psa możesz wykorzystać pozytywne wzmocnienie, dając mu dodatkowe pieszczoty, smakołyki lub słowne pochwały. Możesz również używać dodatkowych pieszczot, aby nauczyć go pozostawania w jednym miejscu przez dłuższy czas.

Ciekawe:  Mops czarny - historia rasy

Kolejną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć o szkoleniu pugów jest ich zamiłowanie do gryzienia. Początkowo będą skomleć i płakać o swoje ulubione przedmioty. Kiedy nauczą się, że to nie działa, przestaną skomleć, ale musisz dać im czas, aby się tego nauczyły. Jeśli nie jesteś pewien, jak zachowuje się Twój Pug, dobrym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest korzystanie z kuwet dla psów. Kuwety te zawierają sztuczną trawę, przez którą mocz spływa do podstawionej kuwety. Można je kupić w lokalnym sklepie zoologicznym lub w Internecie.

Jeśli Twój Pug ma częste wypadki, możesz rozważyć szkolenie psa, aby całkowicie unikał takich sytuacji. Karanie sprawi tylko, że Twój pupil będzie bardziej sfrustrowany i zdezorientowany. W końcu, jeśli będziesz ignorować prośby psa, będziesz musiał wyprowadzić go na zewnątrz i pozwolić mu się załatwić. Może to również oznaczać częste wizyty w toalecie. Warto rozważyć wizytę u lekarza weterynarii. Weterynarz może pomóc zdiagnozować problem i zaproponować odpowiednie rozwiązania.

Równie ciekawe: