Jaki charakter ma mops

Jaki charakter ma mops

Jaki charakter ma pug? Odpowiedź jest prosta: to pies z dużą ilością zmarszczek i spłaszczoną twarzą. Psy te zostały wyhodowane właśnie dla tych cech. Te zmarszczki są ułożone we wzór na czole. Uważa się, że wzór ten przedstawia chiński znak oznaczający „księcia”. Skrócona kufa i wybałuszone oczy nadają psu uroczy wygląd i sprawiają, że może on mieć zabawną mimikę.

Jako jedna z najbardziej popularnych i uwielbianych ras psów, Pug ma sympatyczną i komiczną osobowość. Psy te są lojalne, słodkie, zabawne i pragną jedynie zadowolić swoich właścicieli. Z tego powodu są uważane za najlepszego przyjaciela człowieka. Oprócz tego, że jest kochany i lojalny, Pug jest również bardzo inteligentny i skłonny do psot, gdy jest pozostawiony sam sobie. Niezależnie od charakteru, świnki są wspaniałymi towarzyszami dzieci i mieszkań.

Pug ma długą historię. Nazwa rasy, „pugnus”, pochodzi od łacińskiego słowa „pugnus”, oznaczającego „pięść”. Słowo to ma różne inne znaczenia. Obecnie psy tej rasy są powszechnie znane w Europie i Stanach Zjednoczonych. Psy ważą od sześciu do dziesięciu kilogramów, w zależności od wielkości i typu. Są popularne w salach kinowych i są doskonałymi towarzyszami.

Są znane jako psy do kolan i często znajdują się w centrum uwagi. Bardzo dobrze czują się w bliskim kontakcie z właścicielem i lubią być blisko niego. Ich figlarne osobowości sprawiły, że zyskały przydomek psich klaunów klasowych. Według Pam Nichols, prezesa-elekta Amerykańskiego Stowarzyszenia Szpitali dla Zwierząt (American Animal Hospital Association), świnie wierzą, że sprawiają przyjemność innym ludziom, będąc żywymi. Ale to nie tylko głupkowata osobowość sprawia, że są tak popularne.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Mops miniaturka - historia