Jakie są psy podobne do mopsa

Jakie są psy podobne do mopsa

Jakie są psy podobne do pugów? Mają podwójną sierść, są lojalne i dużo zrzucają. Ale czego jeszcze można się spodziewać po tej rasie psów? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych przyjaznych szczeniakach. Oto kilka rzeczy, które warto o nich wiedzieć. Poniżej podajemy kilka faktów na temat tej rasy. Pamiętaj jednak, że nie są to psy stróżujące. Ich głównym przeznaczeniem jest towarzystwo. Oznacza to, że są dobrym wyborem dla gospodarstw domowych, w których dzieci są mile widziane.

Psy podobne do pugów mają podwójną sierść

Podwójna sierść u psa w typie pugina to ochronna warstwa futra, która zapobiega nadmiernemu linieniu. Podwójna sierść psa w typie pugina składa się z dwóch warstw: podszerstka i okrywy włosowej. Obie warstwy chronią psa przed czynnikami zewnętrznymi oraz zapewniają mu ciepło i komfort. Podszerstek przypomina w dotyku wełnę i jest niezbędny do zapewnienia ciepła. Zimą ta podwójna sierść może być bardzo zimna, a jej zrzucanie może być bardzo intensywne.

Dużo zrzucają

Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które martwią się, że psy podobne do Pugów często się gubią, nadszedł czas, aby coś z tym zrobić. Niezbędne jest regularne kąpanie psa, przynajmniej raz w miesiącu. W czasie, kiedy psy się kąpią, ich sierść ma tendencję do obfitego zrzucania. Przed wpuszczeniem go z powrotem do domu dokładnie wypłucz i wysusz swojego pupila. Zwróć szczególną uwagę na fałdy wokół twarzy.

Mają radosne usposobienie

Jest to wspaniała rasa zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych właścicieli psów. Psy tej rasy są dobrze wychowane i łatwe w szkoleniu. Choć psy tej rasy bywają nastrojowe, zazwyczaj są posłuszne i dobrze dogadują się z dziećmi. Osoby, które chcą mieć towarzysza niewymagającego dużych nakładów na utrzymanie, mogą zdecydować się na psa tej rasy. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, adoptując psa.

Ciekawe:  Jaki charakter ma mops

Są lojalne

Psy podobne do Pugów są niezwykle lojalne, ale mają też pewne wady. Niektóre z tych psów są terytorialne i nadmiernie opiekuńcze. Terytorialny pug może szczekać na sąsiadów, nieznajomych i wszystkich innych w pobliżu domu. Czują one potrzebę ochrony miłości, jaką darzą swojego właściciela i będą szczekać na każdego, kto przekroczy ich terytorium. Psy te często szczekają agresywnie, a właściciele powinni pracować nad kształtowaniem ich poglądów poprzez lepsze szkolenie i socjalizację.

Są wysportowane

Pies podobny do puga to dobry wybór dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Psy te mają silne kończyny i mocną budowę ciała. Ich krótka sierść jest zwykle pokryta pojedynczą warstwą futra, ale niektóre mają sierść podwójną. Potrzebują umiarkowanej ilości ruchu każdego dnia. Ich spłaszczone pyski sprawiają, że są podatne na udar cieplny w chłodne dni. Psy te również obficie zrzucają sierść. Mogą siać nawet cztery razy w roku, co sprawia, że są dobrym wyborem na psa do mieszkania.

Mają alergie

Alergie to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się psy podobne do Pugów. Psy te są podatne na alergie sezonowe i pokarmowe. Podczas gdy alergie sezonowe nasilają się w cieplejszym klimacie, alergie kontaktowe i pokarmowe są zawsze możliwe. Alergie pokarmowe zwykle powodują swędzenie lub wysypkę, ale czasami mogą im towarzyszyć problemy żołądkowe. Reakcje alergiczne są często wywoływane przez dodatki do karmy dla psów. Do najczęstszych alergenów należą sztuczne środki aromatyzujące i syntetyczne konserwanty.

Równie ciekawe: