Czemu mops szczeka

Czemu mops szczeka

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z moje-zwierzatko.pl

Jeśli Twój pug często szczeka, warto zastanowić się nad możliwymi przyczynami takiego zachowania psa. Nadmierne szczekanie może być spowodowane różnymi przyczynami, takimi jak nuda, podniecenie lub ból. Może to być również wynikiem zaburzeń poznawczych u psów (CCD) lub głuchoty. Aby dowiedzieć się, dlaczego Twój pies szczeka, przyjrzyj się bliżej jego mowie ciała.

Psy są bardzo wrażliwe, co oznacza, że mogą rejestrować obrazy i dźwięki z telewizji. Ponieważ przetwarzają obrazy szybciej niż ludzie, mogą szczekać w odpowiedzi na pewne dźwięki i obrazy. Odbierane przez nie obrazy mogą być przerażające, ekscytujące, a nawet frustrujące. Kiedy szczeniaki doświadczają tych uczuć, mogą nadmiernie szczekać i reagować agresywnie na dźwięki i obrazy w telewizji. W innych przypadkach mogą po prostu szczekać w odpowiedzi na otoczenie.

Nowy pug może szczekać, gdy spotka innego puga. Jeśli nowe psy nie są do siebie przyzwyczajone, może upłynąć trochę czasu, zanim nawiążą więź i nauczą się dogadywać ze sobą. Pamiętaj, aby obserwować, czy nie dochodzi do walk podczas zabawy, aby upewnić się, że nie naruszają one wzajemnie swojej przestrzeni. Powinieneś być także przygotowany na to, że Twój pug może czasami stać się agresywny, zwłaszcza jeśli masz dwa lub więcej psów.

Innym sposobem na powstrzymanie psa przed nadmierną reakcją jest danie mu chwili wytchnienia. Spróbuj obejrzeć z nim relaksujący kanał telewizyjny, aby pomóc mu się odprężyć i skupić. Psy są często bardzo ciekawskie i mogą być pod wpływem łagodniejszych programów niż te, które lubią ludzie. Następnie nagradzaj swojego pupila za to, że jest spokojny. Nagradzając dobre zachowanie swojego pupila, sprawisz, że będzie szczęśliwy i dobrze wychowany.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Jaki charakter ma mops