Jak obciąć paznokcie mopsowi

Jak obciąć paznokcie mopsowi

Obcinanie paznokci u pugów może być trudnym zadaniem. Ważne jest, aby wiedzieć, jak zapobiegać krwawieniu. Użycie proszku styptycznego może pomóc w zatrzymaniu krwawienia. Nałożony na obcięty paznokieć, proszek utworzy skrzep u podstawy naczynia krwionośnego, zapobiegając w ten sposób przedostawaniu się bakterii do rany. Należy uważać, aby nie dotykać krwawiącego paznokcia, ponieważ zatrzymanie krwawienia może trochę potrwać.

Najlepszym sposobem na uniknięcie wypadku jest trzymanie pod ręką latarki podczas obcinania paznokci u psa. Można obciąć fragment paznokcia, który jest zwykle chudszy niż reszta. Jeśli zauważysz czarną kropkę na środku białego obszaru, oznacza to, że to koniec szybki. Pamiętaj, aby przestać obcinać paznokieć tuż przed pojawieniem się ciemnej plamki na główce paznokcia.

Białe paznokcie u nóg są łatwiejsze do obcinania, ale przy czarnych paznokciach trzeba być bardzo ostrożnym. Dzieje się tak dlatego, że czarne paznokcie u pugów nie mają różowej szybki, która zawiera nerwy i naczynia krwionośne. Paznokcie czarnego puga nie są jednak trudne do obcięcia, pod warunkiem, że zastosujesz się do poniższych wskazówek. Pamiętaj, aby obcinać paznokcie delikatnie, a podczas tej czynności zachowaj spokój i odprężenie.

Paznokcie u pugów zawierają naczynie krwionośne, czyli żyłkę, znajdującą się w środkowej części paznokcia. Jeśli obetniesz paznokieć zbyt daleko w górę, zacznie krwawić. Jeśli nie widać szybki, należy obcinać paznokieć wokół szybki, a nie w poprzek niej. W ten sposób unikniesz bólu i krwawienia u swojego puga, ale być może będziesz musiał zabrać go do groomera lub weterynarza, aby prawidłowo wykonać tę pracę.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Jakie wady ma mops?