Mops - ogon

Mops – ogon

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z pudel.com.pl

Ogon Twojego psa może być ustawiony pod nietypowym kątem. Jeśli tak jest, Twój pies może mieć wadę zwaną słabym osadzeniem ogona. Stan ten jest powszechny u psów tej rasy. Z wiekiem może się on zacieśniać, ale nigdy nie wyrośnie z niego podwójnie zakręcony ogon. Ogon Twojego psa może być również prosty lub wygięty w nietypowym stopniu. Może to być spowodowane różnymi czynnikami. Ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie inne oznaki dyskomfortu lub bólu.

Kiedy Twój Pug opuszcza ogon, może być zestresowany, smutny lub zmęczony. W zależności od sytuacji, może to być nawet oznaka choroby. Ogon psa może być podwinięty podczas jedzenia lub gryzienia, ale po zakończeniu tej czynności wraca do pozycji wyprostowanej. Należy pamiętać, że ogon każdego psa ma inne znaczenie i sposób wyrażania się.

Oprócz zakręconego ogona, ogon Twojego Pugina będzie miał także wyraźną krzywiznę. Psy nie mają zakręconego ogona, kiedy się rodzą. Wynika to z ich kości ogonowej, która zazwyczaj ma kształt klina. Ogon trzymany w naturalny sposób będzie miał naturalny skręt. Kręcenie się ogona jest różne u różnych psów, dlatego ważne jest, aby poznać dokładny kształt ogona swojego psa przed jego kupnem lub adopcją.

Jednym z rodzajów ogona jest ogon podwójnie zakręcony. Podwójnie zakręcony ogon składa się z dwóch dużych loków, które wchodzą jeden w drugi. Te podwójne loki są rzadkie, ale są uznawane za pożądane przez wszystkie główne organizacje kynologiczne. 25% czystej rasy Pugów ma podwójnie zakręcony ogon. Jeśli jednak tak się stanie, należy zachować ostrożność, ponieważ ciągnięcie za ogon może uszkodzić kręgosłup.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Mops - opinie