Jaką smycz wybrać dla mopsa

Jaką smycz wybrać dla mopsa

Przed zakupem nowej smyczy dla psa upewnij się, że porozmawiasz z lekarzem weterynarii o stanie zdrowia swojego pupila. Psy są wrażliwe na ciężar i rozmiar smyczy, dlatego należy je przytrzymywać smyczą o regulowanej długości i szerokości. Zaleca się wybór klipsa z przodu, który ułatwia przypinanie i odpinanie. Można również wybrać jeden z sześciu różnych kolorów.

Chociaż pugs jest małym psem, ma krótką twarz i wygodniej jest mu nosić szelki. Psy mogą chrapać, a smycz może uciskać ich podniebienie miękkie, znajdujące się w tylnej części gardła. Co więcej, szarpiąca smycz może spowodować uszkodzenie tchawicy i zapadnięcie się jej. W związku z tym w przypadku Pugów zdecydowanie zaleca się stosowanie szelek.

Jeżeli posiadasz smycz typu slip, możesz ją łatwo przełożyć przez głowę swojego pupila. Ten rodzaj smyczy nie ma tradycyjnej klamry, dzięki czemu dobrze przylega do szyi. Łatwo się ją zakłada i zdejmuje, a pierścień na jej końcu działa jak obroża lub lasso. Ponadto jest lekka. Obroża typu comfort wrap-style jest najlepszym wyborem dla większości pugów.

Wysokiej klasy smycz wykonana z trwałych materiałów ochroni szczeniaka przed pogryzieniem. Posiada ona metalowe zapięcie i nie rdzewieje. Może wytrzymać dużą siłę uciągu. Recenzje tego produktu są pozytywne i wszyscy użytkownicy twierdzą, że jest wart swojej ceny. Inną opcją jest zakup długiej wersji smyczy. Ten rodzaj smyczy jest szczególnie przydatny podczas spacerów na wsi.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Jaki charakter ma mops