Mops - higiena

Mops – higiena

Ważne jest, aby dobrze wypielęgnować swojego psa – ale nie musi to być pracochłonne zadanie. Jeśli masz odpowiednie narzędzia, wystarczy cotygodniowa kąpiel. Co więcej, jest to o wiele tańsze niż korzystanie z usług profesjonalnego groomera. Co więcej, Puguś liże Twoją twarz, co może być przyczyną rozprzestrzeniania się bakterii. Dobrym pomysłem jest także wizyta u weterynarza w celu przeprowadzenia badań profilaktycznych.

Jeśli nie jesteś pewien, jak czyścić twarz psu, oto kilka rzeczy, których powinieneś unikać: Używanie patyczka higienicznego lub patyczka do uszu spowoduje infekcję, a nawet może zranić oczy Twojego puga. Do czyszczenia fałdek ocznych używaj wacika. Wewnętrzna skóra fałdek oczu Twojego psa jest szczególnie wrażliwa, dlatego możesz użyć wazeliny, aby ją ochronić.

Regularne kąpiele pomogą również zmniejszyć nieprzyjemny zapach ciała. Pug może cierpieć na halitozę, jeśli nie jest regularnie kąpany. Kąpanie psa dwa razy w tygodniu zapobiegnie temu problemowi i poprawi jego ogólny stan zdrowia. Regularne kąpiele zmniejszą również nieprzyjemny zapach ciała i skrócą czas spędzany na budowaniu więzi. Utrzymywanie Twojego puga w czystości i dobrej pielęgnacji pomoże także zmniejszyć ryzyko zachorowania szczeniaka na choroby dziąseł lub infekcje zębów.

Jak w przypadku każdej rasy, świnki są podatne na problemy z zębami, dlatego w gorących miesiącach należy zachować szczególną ostrożność. Nawet jeśli mają długie, mokre nosy, nie potrafią przystosować się do cieplejszych warunków i w końcu doświadczą próchnicy zębów. Na szczęście regularne szczotkowanie zębów zmniejszy to ryzyko. Niestety, wielu właścicieli psów nie szczotkuje zębów swoim pupilom – i tyle samo osób nigdy nie szczotkowało zębów swoim psom.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Jak obciąć paznokcie mopsowi