Jaką zabawkę wybrać dla mopsa

Jaką zabawkę wybrać dla mopsa

Kupując zabawkę dla swojego puga, musisz zrozumieć, że najlepsza zabawka może być taka sama dla innego puga. Pug może lubić piszczącą zabawkę, a może nie. Niezależnie od tego, powinieneś wybrać zabawkę, która spodoba się Twojemu psu i która zapewni mu rozrywkę nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Psy potrzebują stymulacji umysłowej, aby pozostać szczęśliwe i zadowolone. Jeśli zostaną pozbawione stymulacji umysłowej, mogą wykazywać tendencje destrukcyjne.

Wybierając zabawkę dla swojego puga, zwróć uwagę na jej rozmiar. Upewnij się, że ma ona odpowiedni rozmiar – nie chcesz przecież zabawki, która może zranić psa. Zabawka nie powinna być większa niż 2,5-3 x 4-5 cali, ponieważ większe zabawki mogą zniszczyć Twój dom. Dobrą zasadą jest to, że Twój Pug powinien mieć zabawki o wielkości zbliżonej do jego pyska.

Jako zabawkę interaktywną możesz kupić swojemu pupilowi piłkę dla psa. Są one wykonane z nietoksycznej gumy i mogą być wypełnione smakołykami. Pluszowe zabawki można wypychać lub ciągnąć, co zapewni Twojemu psu rozrywkę na wiele godzin. Ponadto piłka jest nietoksyczna i dostępna w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, co sprawia, że jest to uniwersalna zabawka dla Twojego puga.

Możesz również kupić zabawkę linową dla swojego puga. Zabawki te świetnie nadają się do przeciągania i gryzienia. Chociaż nie są one trwałe, są bezpieczne dla pugów. Zabawka linowa wykonana jest z dwóch kopyt, które są wygładzone, aby się nie rozszczepiały. Zabawka sznurowa może być używana jako zabawka do przeciągania i można ją łatwo wyczyścić. Materiał jest również trwały i można go prać, aby szczeniak był zadowolony.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Mops - pielęgnacja