Jak założyć hodowlę mopsów

Jak założyć hodowlę mopsów

Jeśli rozważasz założenie hodowli pugów, zapewne zastanawiasz się, jak zacząć. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak zacząć. Być może słyszałeś o Harmony Pugs, Patoka Pugs lub Wigglipugs. Ale jak można samemu wyhodować te wspaniałe psy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak. A jeśli jesteś już doświadczonym hodowcą, być może zainteresuje Cię założenie własnej firmy zajmującej się hodowlą pugów.

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z ryby-raczkowski.pl

Harmony Pugs

Założenie hodowli pugów jest przyjemnym i satysfakcjonującym przedsięwzięciem. Aby przedsięwzięcie to zakończyło się sukcesem, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jednym z nich jest zdrowie zwierząt. Chociaż psy są na ogół zdrowe, mogą cierpieć na pewne problemy zdrowotne. Aby temu zapobiec, hodowcy powinni przestrzegać pewnych wytycznych zdrowotnych. Na przykład, psy powinny być poddawane regularnym badaniom zdrowotnym.

Patoka Pugs

Jeśli zawsze marzyłeś o założeniu hodowli pugów, to dobrze trafiłeś. Dreamcatcher Hill to mała farma w Alma, w stanie Illinois, gdzie Patoka Pugs 'N Kisses hoduje psy rasy Pugs o jakości championów. Ich psy mają spokojny temperament i doskonałe zdrowie. Na szczenięta Patoka Pugs udzielana jest gwarancja zdrowia, a każde szczenię objęte jest dwuletnią gwarancją zdrowia.

Wigglipugs

Jeśli jesteś zainteresowany hodowlą pugów, musisz wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Jednym z najważniejszych jest pochodzenie genetyczne rodziców szczeniąt. Od tego zależeć będzie ich długowieczność i to, czy w późniejszym życiu rozwiną się u nich jakieś problemy zdrowotne. Chociaż można znaleźć wiele szczeniąt, których rodzice są zdrowi, to ze względu na zdrowie zwierząt zawsze lepiej jest prowadzić niewielką i prostą hodowlę.

Farma Tipping Point

Michelle Branning z Tipping Point, hodowcy pugów na Florydzie, rozpoczęła hodowlę w 2004 r. z jedną kozą, dwoma końmi i dwoma czarnymi pugami. Od tego czasu rozszerzyła swój program hodowlany o kilka nowych kolorów, w tym biały, merle, srebrny, morelowy i czarny. Możesz śledzić jej podróż hodowlaną, odwiedzając jej stronę internetową. Zanim jednak rozpoczniesz swój własny program hodowlany, powinieneś poznać podstawy, jak założyć hodowlę pugów.

Ciekawe:  Czy mops lubi dzieci?

Puggle Baby

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad założeniem hodowli pugów, nie jesteś sam. Psy tej rasy są popularne, pełne charakteru i czasami mają silną wolę. Jednak hodowla pugów może być trudna, dlatego warto zapoznać się z odpowiednimi technikami hodowli, ich pochodzeniem genetycznym i sposobem wyboru właściwych psów. Przed przystąpieniem do hodowli należy sprawdzić szczepienia i ogólny stan zdrowia, a następnie wprowadzić samca i samicę podczas cyklu rujowego samicy. Kiedy nadejdzie odpowiedni moment, samca należy wyprowadzić, a samicy pozwolić na naturalne rozmnażanie.

Równie ciekawe: