Ile żyją mopsy

Ile żyją mopsy

Psy o płaskiej twarzy są uwielbiane przez wielu właścicieli zwierząt. Choć te pokryte futrem i z kręconym ogonem pieski wyglądają uroczo, wielu właścicieli pugów zastanawia się, jak długo mogą żyć ich pupile. Przeczytaj dalej, aby poznać najczęstsze przyczyny śmierci pugów oraz kilka wskazówek, jak utrzymać swojego puga w zdrowiu i szczęściu. Oczekiwana długość życia psa zależy od rasy i jego rodziców.

Niektóre oznaki świadczące o tym, że życie Twojego psa dobiega końca, to nadmierne zmęczenie i problemy z poruszaniem się. Pies, który wydaje się nieco znudzony lub lgnie do ludzi, prawdopodobnie cierpi na zaburzenia poznawcze. Może on spędzać większość czasu w salonie i być mniej ciekawy świata zewnętrznego. Nadmierne zmęczenie to kolejny znak, że średnia długość życia pugów dobiega końca.

Innymi przyczynami przedwczesnej śmierci są niewłaściwa higiena i złe odżywianie. Drogi oddechowe pugów są podatne na infekcje, a częste spacery w chłodne dni mogą prowadzić do chorób układu oddechowego. W przeciwieństwie do innych ras, świnie nie są aktywne, więc wolą spędzać czas ze swoimi właścicielami. Psy bardzo często się gubią, dlatego należy je regularnie pielęgnować. Jednak nawet elementarne „nieuprzejme” zachowanie może spowodować wczesną śmierć psa.

Chociaż psy żyją zwykle od 12 do 15 lat, niektóre z nich żyją znacznie dłużej. Psy mogą osiągnąć wiek seniora w wieku około siedmiu lub ośmiu lat. W przeciwieństwie do swoich męskich odpowiedników, nie są one jednak odporne na problemy z układem oddechowym i wzrokiem. Są one również podatne na problemy z oddychaniem, zwłaszcza w ciepłe dni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o średniej długości życia pugów, zapoznaj się z poniższymi faktami.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Mops miniaturka - historia