Czy mops lubi dzieci?

Czy mops lubi dzieci?

Czy pug lubi dzieci? Jest to pytanie, które musi rozważyć każdy przyszły właściciel. W końcu pies ten jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi, ale trzeba też wziąć pod uwagę jego bezpieczeństwo w pobliżu najmłodszych. Psy mogą być wspaniałymi zwierzętami domowymi dla dzieci, ale mogą też być niebezpieczne, jeśli przyprowadzisz je do domu same lub do pokoju z małymi dziećmi. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci ustalić, czy pies jest bezpieczny w pobliżu dzieci.

Wiek: Zaleca się, aby małe dzieci miały co najmniej pięć lat przed kupnem puga, ponieważ ta rasa nie jest znana z gryzienia. Jednak małe dzieci powinny być nadzorowane podczas zabawy z pugiem, ponieważ może on ugryźć lub uszczypnąć. Nie jest to problemem, jeśli kupisz puga, gdy Twoje dzieci są starsze. Pies może być przyjazny i łagodny w stosunku do małych dzieci, ale należy pamiętać, że jako szczenięta są one jeszcze delikatne.

Chociaż puginy są bardzo inteligentnymi psami, nie lubią być same. Większość ras uczy się tolerować przebywanie w samotności, ale niektóre nie. Wciskają się do samochodu lub trzymają się Twojej nogi, gdy prowadzisz! Ale to nic nie szkodzi – świnki potrafią być urocze! Upewnij się jednak, że zabierzesz je na wizytę do weterynarza, jeśli zaczną wydawać się bardziej leniwe niż zwykle. Na szczęście świnki są bardzo łatwe w szkoleniu i dobrze reagują na trening dyscyplinarny.

Równie ciekawe:

Ciekawe:  Mops - opinie